neděle 10. dubna 2016

Kouzelné tenisky mého kamaráda Percyho; Ulf Stark

 
Portál 2015
120 stran
 
 
 Ulf je neoblíbený oplácaný klučina, kterému ze všeho nejvíc nejde tělocvik, a jak už to tak bývá, má sourozence, který ho ve všem předčí. Má sice pár kamarádů, ale i  tam zabírá poslední pozice v oblíbenosti. A pak se do města přistěhuje Percy, který je úžasný a všechno mu jde. Když se tihle dva dají dohromady, Ulf zjistí, že Percyho staré a rozdrbané tenisky jsou kouzelné, to proto mu všechno tak vychází. A Ulf má náhle jasno: ty tenisky musí být za každou cenu jeho!
 
 
 Tahle knížka je skvělá víkendová jednohubka nejen pro děti ale i pro dospělé. Já osobně jsem se tak na pár chvil vrátil do svých bezstarostných dětských let, kdy se řešilo kdo komu dal pusu a ne to, do kdy mám zaplatit nájem. Kluci v knize si prohlíží nahaté ženské, buď v časopisech nebo na živo, dělají vylomeniny a snaží se nějak zabavit – ovšem ne vždy je to bezpečné a jsem docela na vážkách, jestli bych podobné nápady vkládal do dětských knih.
 
 
 Ulf je sice smolař, který se nechává mlátit od svého bratra, ale má milující rodiče a zázemí, což se o Percym říct nedá. Jeho osobnost se pak naplno projeví, když začne po Ulfovi chtít různé věci výměnou za rozpadlé kouzelné tenisky. Nepřiměřeně moc věcí… Ovšem kouzla něco stojí a neprodávají se zadarmo. Nakonec Ulf  vysněné tenisky získá a zažije si svých pět minut slávy, kdy nemá strach z hrazdy ani ze svého bratra. Ovšem kouzelná moc tenisek mu tak trochu zatemní mysl.
 
 
 Kouzelné tenisky mého kamaráda Percyho mají velký font písma úměrný věku čtenáře (10+) a knihu doplňují milé černobílé ilustrace Anety Žabkové. Je psaná nenásilným, lehkým a mnohdy humorným stylem. Konec knihy na mě však zapůsobil tak nějak nemastně neslaně. Čtu a v očekávání další kapitoly otočím stránku, kde už nic není. Ale možná je to záměr autora, jelikož Ulfova dobrodružství mají další pokračování.
 
 
 Na závěr bych chtěl poděkovat nakladatelství Portál za recenzní výtisk.
 
 
 Známka jako ve škole:
 
 
2Žádné komentáře:

Okomentovat