středa 9. prosince 2015

Příšerné příběhy vánoční; Chris PriestleyArgo 2015
115 stran

 

Zjistil jsem, že miluju atmosféru anglického venkova konce devatenáctého století. Mlha, chlad, rozlehlá rozpadající se sídla, vřesoviště a k tomu špetka tajemství… Už se vážně nemůžu dočkat, až se konečně pustím do Větrné hůrky!

Tato kniha není typickou Priestleyho strašidelnou knihou – povídky totiž nespojuje žáden ústřední příběh, jak jsme byli doposud zvyklí. Co však mají příběhy společného, je vánoční atmosféra. A je to něco nevídaného. Všichni (nebo alespoň většina z nás) máme Vánoce spojené s klidem, teplem a bezpečím rodinného krbu. Kdo by myslel na hrůzy skrývající se v prastarém opuštěném lesíku, na půdě nebo v komíně?

Nebudu rozepisovat, co se mi v jednotlivých příbězích líbilo nebo nelíbilo. Řeknu jen, že Priestley ani tentokrát nezklamal. Pokud se vám líbily jeho předchozí knihy, tuhle rozhodně nesmíte vynechat! Knížka je kraťoučká a máte ji přečtenou za jeden večer. Tak schválně, kdo si ji troufne přečíst přímo o Vánocích?

A zajímavost na konec – Příšerné příběhy vánoční v Anglii vyšly pouze v elektronické podobě. Můžeme tedy poděkovat nakladatelství Argo, že se ji rozhodlo vydat jako knihu. Rovněž dodrželo tradici i v mrazivých černobílých ilustracích!
 
Známka jako ve škole
 
1

4 komentáře:

 1. Toto bylo moje první setkání s Priestleyem a byla jsem také nadšená! Díky této knize jsem si pak dokoupila i jeho ostatní knihy. Ta atmosféra je dokonalá. Zatím jsem přečetla dva další díly, ale tento je podle mě nejlepší♥. A teď ho u mě na blogu může nějaký zájemce i vyhrát:).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem četl třetí díl jako první, jelikož jsem ho dostal k Vánocům, a hned mě to okouzlilo. Každé další Vánoce jsem pak dostával nový díl :) No a teď si to bez Priestleyho knih nedokážu představit :D Se soutěží držím palce a přeju hodně soutěžících ;)

   Vymazat
 2. Moc pěkná recenze. Úplně jsi mě na knihu navnadil... Musím si od Priestleyho rozhodně něco přečíst! ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tahle knížka je ideální - krátká a stručná. Hned poznáš, jestli to potáhneš s autorem dál nebo ne :)

   Vymazat